fbpx

Blog

Kuchynské zásteny

Kuchynské zásteny: Ako vybrať tú správnu?

Kuchynské zásteny patria medzi štýlové doplnky každej domácnosti. Vďaka svojmu jedinečnému dizajnu, ktorý si zákazník môže navrhnúť podľa vlastných predstáv, skrášlia interiér na nepoznanie. Kuchynské zásteny však okrem pútavého dizajnu prinášajú aj viaceré výhody. Pravda, ak ide o kvalitný produkt a nie o jeho lacnú napodobneninu.

Fólia je lacnou imitáciou: Nevydrží dlho a za čas sa odlepí

Kuchynské zásteny môžu byť vo viacerých variantoch. Pre zákazníka je ale dôležité, aby ich životnosť bola dlhá a vyhotovenie kvalitné. Preto veľmi záleží na výslednej forme. Častým riešením, ktoré sa po istej dobe ukáže ako najhoršia investícia, je kuchynská zástena s nalepenou fóliou. Ide o prevedenie, ktoré má síce navodiť pocit klasickej zásteny, ale prakticky sa jedná len o jej imitáciu. V skutočnosti má takáto kuchynská zástena veľmi krátku životnosť a ani samotný dizajn nie je pekný. Dôvody sú jednoduché a je ich viacero. Nalepenie fólie si vyžaduje precízne prevedenie a pokiaľ sa kdekoľvek na ploche vyskytne vzduchová bublina, za istý čas to naruší celú štruktúru. Životnosť takejto fólie je pomerne krátka. Príčinou je, že lepidlo, na ktorej fólia drží, ju postupom času začne narušovať, fólia sa začne odlupovať a zákazníkovi tak zostane len samotné (často klasické – nijako špeciálne upravené) sklo, ktoré sa nachádza pod ňou. 

Fólia sa začne po čase odlupovať.

UV Atrament nemá rád vlhkosť

Ďalším riešením je potlač skla klasickým UV atramentom. Toto riešenie už vyzerá o poznanie lepšie ako nalepená fólia. Kuchyňa je však špecifickým miestom v domácnosti, pre ktoré je vlastné striedanie teplotných rozdielov, ako aj vlhkosti vzduchu. A to môže byť pre túto technológiu tichým škodcom. Ak totiž nie je potlač dostatočné chránená, má tendenciu naťahovať vlhkosť. Podobne ako fólia sa tak po čase začne odlupovať a dizajn začne byť viditeľne narušený.

Otvory pre zástrčky v nekalenom skle? Zaručená prasklina

Kuchynské zásteny sú častokrát robené na mieru a tomu zodpovedajú i tie najmenšie detaily. Jedným z nich je aj presné umiestnenie otvorov pre elektrické zástrčky. Zdá sa to byť jednoduchá vec, či už z hľadiska dizajnu alebo samotného prevedenia. I toto má však svoje úskalia. Počas našich dlhoročných skúseností sme prišli do kontaktu so zákazníkmi, ktorým boli zástrčky v kuchynskej zástene vyrezané, ale nakrátko po tom sa v ich okolí objavili praskliny. Tie rýchlo postupovali do celého priestoru a zákazníkovi tak namiesto krásneho dizajnu zostala pred očami len škaredá pavučina. Dôvod je vždy jeden. Niektorí predajcovia sa snažia ušetriť na skle tým, že ponúkajú nekalené sklo. To nie je tak odolné ako sklo kalené, nemá rado výrezy a z jeho vlastnej podstaty takmer vždy reaguje viditeľnými prasklinami. 

Osvedčené riešenie: Kalené sklo so zapečenými farbami

Roky skúseností nás naučili, že najlepšie riešenie je vždy také, ktoré ponúka vizuálne príťažlivý, technicky správny a dlhotrvajúci produkt. Kuchynská zástena značky INGENIO sa preto pýši nanoatramentovým prevedením farieb na kalenom skle. A toto sú jej výhody!

DIZAJN PODĽA VAŠICH PREDSTÁV: Niektorí predajcovia ponúkajú vlastné šablóny vzorov, iní zasa limitujú farebné spektrum kvôli zvolenej technike. U nás to ale neplatí. V INGENIO Vám vyrobíme akýkoľvek dizajn, ktorý si budete želať. Bez technických obmedzení a zbytočných kompromisov. Či už máte radi minimalizmus, abstraktné tvary alebo sa chcete pokochať krásnou panorámou, naša kuchynská zástena splní Vaše očakávania.

JE KVALITNÁ: Kalené sklo je oproti tomu bežnému elastické a má omnoho vyššiu pevnosť i odolnosť voči viacerých faktorom.

JEJ FARBY SÚ SÝTE A DLHOTRVAJÚCE: Dizajn našich kuchynských zásten nanášame prostredníctvom nanoatramentu na vodnej báze. Farba nanesená touto technológiou je zapečená a plne odolná voči zmenám teplôt aj proti vlhkosti v kuchyni. Nestane sa tak, že by sa začala postupom času odlupovať.

JE BEZPEČNÁ: Hoci je len malá pravdepodobnosť, že by sa zástena rozbila, ak by k tomu prišlo, nikto sa nemôže zraniť. A to vďaka tomu, že kalené sklo sa pri rozbití premení na veľké množstvo neostrých čiastočiek. Bezpečnosť musí byť vždy prvoradá.

Ako sme uviedli na začiatku tohto blogu, kuchynská zástena vie byť nielen štýlovým doplnkom interiéru, ale môže mať aj viaceré funkčné výhody. A tak ako u každej investície, aj tu platí, že produkt by mal byť kvalitný a spĺňať všetky kritéria výhodnej kúpy.

Prečítajte si najčastejšie dotazy k realizácii kuchynských zásten: https://www.ingenio.sk/kuchynske-zasteny/

Alebo nás neváhajte osloviť s nezáväzným dopytom – napíšte nám Vašu predstavu a my ju radi zrealizujeme: https://www.ingenio.sk/cenova-ponuka/

Niektoré z našich realizácií:

Share this post

Pridaj komentár