fbpx

Kuchynské zásteny

Q: Z akých typov sklenených kuchynských zásten si môžem vybrať?

A: V zásade je možné si vybrať buď jednofarebnú kuchynskú zástenu, alebo kuchynskú zástenu s digitálnou potlačou (tzv. grafosklo). Na požiadanie vieme dodať zásteny aj z rôznych ornamentových a iných špeciálnych skiel.

 

Q: Koľko stojí kuchynská zástena?

A: Cena kuchynskej zásteny závisí od celkovej plochy, od typu povrchovej úpravy (jednofarebná alebo s digitálnou potlačou), od ďalšieho opracovania skla (výrezy na zástrčky, iné výrezy) a typu montáže (lepenie alebo montáž do lišty).

 

Q: Ako obdržím cenovú ponuku?

A: Ak máte záujem o vypracovanie konkrétnej cenovej ponuky, kliknite sem. V žiadosti o cenovú ponuku uveďte prosím, čí máte záujem aj o zameranie a montáž.

 

Q: Ako zaplatím za kuchynskú zástenu?

A: Platba za zástenu je rozdelená nasledovne: 20% pri objednaní zamerania, 40% po zameraní, resp. 70% pri objednaní kuchynskej zásteny bez zamerania a montáže, a zvyšok po dodaní kuchynskej zásteny. Platba môže byť v hotovosti, bankovým prevodom alebo na splátky cez Quatro.

 

Q: Robíte zameranie a montáž?

A: Áno, pre bližšie informácie kliknite sem.

 

Q: Môžem dostať vzorku sklenenej zásteny?

A: Radi Vám zašleme vzorku skla, ale najprv by sme sa radi dohodli na predbežnej objednávke. Ak nám zašlete približné rozmery spolu s bližšími údajmi o ďalších výrezoch a iných špeciálnych požiadavkách, pripravíme Vám predbežnú kalkuláciu. Ak bude pre Vás prijateľná, potom Vám ochotne zašleme vzorku.

 

Q: Je možné mať v kuchynskej zástene otvory alebo výrezy?

A: Áno. Disponujeme modernou CNC technológiou na opracovanie skla, takže vieme uspokojiť väčšinu špeciálnych požiadaviek našich zákazníkov a takisto vieme poradiť už pri plánovaní výroby vašej kuchynskej zásteny. Pri výrezoch vnútorných rohov treba rátať s tým, že vo vnútornom rohu vznikne rádius minimálne 8mm.

 

Elektrické zástrčky – výrezy na zástrčky by vo všeobecnosti mali byť minimálne 50mm od okraja sklenenej zásteny, alebo medzi sebou. Kryt zástrčky je po montáži umiestený na skle, preto je vhodné, aby elektrické káble boli dostatočne dlhé.

 

Q: Je možné vyrobiť kuchynské zásteny nepravidelného tvaru?

A: Áno. Naša CNC technológia umožňuje vyrobiť sklenenú kuchynskú zástenu akýchkoľvek tvarov. Navyše sme schopní vyrobiť kuchynskú zástenu presne podľa vami dodanej šablóny (najlepšie z tvrdého papiera, MDF alebo OSB dosky).

 

Q: Aký obrázok si môžem dať vytlačiť na kuchynskú zástenu (grafosklo)?

A: Na kuchynskú zástenu Vám vytlačíme akýkoľvek obrázok. Môžete použiť fotografiu z vlastnej zbierky, alebo si môžete vybrať obrázok z databázy shutterstock.com. Pri vlastnej fotografii je dôležité, aby fotografia mala dostatočnú kvalitu a rozlíšenie (tzv. DPI). V rámci cenovej ponuky Vám pripravíme aj vizualizáciu vašej zásteny.

 

Q: Z akej farebnej škály si môžem vybrať jednofarebnú kuchynskú zástenu?

A: Jednofarebné kuchynské zásteny vyrábame vo farebnej škále RAL. Vzorkovník farieb nájdete tu.

 

Q: Je kuchynská zástena z bezpečnostného skla?

A: Áno. Naše kuchynské zásteny sú vyrobené z tepelne tvrdeného, tzv. kaleného skla hrúbky 6mm.

V prípade, že sú v skle otvory na zástrčky, sklo musí byť zakalené, aby nedochádzalo k prasknutiu skla.

Q: Akej hrúbky je kuchynská zástena?

A: Štandardná hrúbka sklenenej kuchynskej zásteny je 6mm, ale na požiadanie je možné vyrobiť kuchynskú zástenu aj zo skla hrúbky 4mm, 5mm, 8mm, 10mm, 12mm, 15mm alebo 19 mm. Takéto hrubé sklá sa používajú hlavne na poličky, pulty, stolové dosky alebo pracovné dosky zo skla.

 

Q: Je údržba sklenenej kuchynskej zásteny náročná?

A: Údržba kuchynskej zásteny zo skla je pomerne jednoduchá. Na čistenie sa požívajú bežné čistiace prostriedky na sklo. Ak ošetríte kuchynskú zástenu nanoprípravkami z našej ponuky, zabránite usadzovaniu nečistôt (vodný kameň, mastnota, a pod.) na skle a údržba bude ešte jednoduchšia.

 

Q: Môžem si kuchynskú zástenu namontovať sám?

A: Montáž jednoduchej kuchynskej zásteny je pomerne ľahká a odporúčame Vám, aby ste si zástenu namontovali sami pomocou silikónového lepidla, ktoré Vám dodáme. Zameranie a montáž viacerých panelov, ktoré majú k sebe pasovať, je o niečo zložitejší úkon. Ak nie ste dostatočne remeselne skúsení, odporúčame Vám zameranie a montáž zveriť do rúk odborníkom, alebo mlžete využiť náš servis.

 

Ak si kuchynskú zástenu zameriavate sami, odporúčame Vám vyrobiť šablónu z 8mm OSB/MDF dosky. Ak sadne šablóna, sadne aj sklo. Z vlastnej skúsenosti vieme, že sa pri inštalácii môže objaviť veľa skrytých nástrah. Prečítajte si prosím náš návod na zameranie kuchynskej zásteny.

 

Q: Musí byť stena rovná?

A: Stena by mala byť rovná, bez priehlbín alebo vypuklín väčších ako 2-3mm. Akékoľvek ostré miesta musia byť obrúsené. Ostatné nerovnosti sa vyrovnajú pomocou lepidla. Steny musia byť pred montážou zásteny napenetrované.

 

Q: Môžem namontovať novú kuchynskú zástenu na starý obklad?

A: Áno, ale neodporúčame to.

 

Q: Ako sú opracované hrany kuchynskej zásteny?

A: Všetky vonkajšie hrany sú brúsené a leštené. Atypické výrezy sú len brúsené (matné).

 

Q: Je kuchynská zástena odolná voči teplote a vlhkosti?

A: Áno, sklo i samotná povrchová úprava (jednofarebný lak alebo digitálna potlač) sú odolné voči teplote a vlhkosti a sklo za varnou doskou nepraskne. Pre bližšie informácie si prečítajte článok o kalenom a nekalenom skle.

 

Q: Je možné objednať si kuchynskú zástenu bez služby zamerania a montáže?

A: Áno. Je potrebné dodať šablónu alebo podrobný nákres kuchynskej zásteny vrátane výrezov a otvorov.

 

Q: Kde môžem vidieť vaše kuchynské zásteny?

A: Naše kuchynské zásteny je možné vidieť na našej prevádzke v Báhoni, alebo u našich predajcov.

  Vaše meno (názov firmy)

  Váš e-mail

  Telefón

  Predmet

  Pripojiť súbor

  Popis dopytu

  Kontakt:

  tel.: 0902 159 673
  e-mail: obchod@ingenio.sk

  Fakturačná adresa:
  INGENIO, s.r.o.
  Dr. Valacha 62
  Skalica