fbpx

Blog

Dizajnové sklo a jeho využitie

Dizajnové sklo je unikátnym typom skla, ktorý v posledných rokoch rastie na obľúbenosti. Je tvorené viacerými vrstvami, medzi ktorými sa skrýva digitálna potlač. Vďaka tejto technológii už sklo nie je priesvitné, ale namiesto toho predstavuje určitý obraz.

Možnosti dizajnového skla sú naozaj široké a je bežne používané v domácnostiach, ako aj v komerčných priestoroch. Najväčšie využitie však nachádza ako interiérový prvok. Sklo odjakživa dodávalo jedinečný vzhľad stavbám, ktoré sa zvyčajne pýšili elegantným a moderným vzhľadom. Dizajnové sklo však vďaka farbám a prakticky nekonečným možnostiam vzorov robí z pôvodne „chladného“ produktu čosi nové, netradičné. A čo viac, našlo premostenie medzi jednotlivými štýlmi. Dizajnové sklo je tak dnes výsadou rovnako moderného, ako aj historického interiéru.

TIP: Prečítajte si náš nový INGENIO bulletin

 

Vo väčšine kancelárskych priestorov sa dizajnové sklo používa na vyplnenie a oddelenie veľkých miest alebo jeho jednotlivých častí. Prakticky tak vyčlení konkrétne pracoviská a vďaka personalizovanému dizajnu elegantne doplní farby interiéru, prípadne korporátnej identity. Ďalším a trochu i netradičným využitím dizajnového skla je priečka slúžiaca zároveň ako tabuľa na písanie. Ide o dokonalý moderný upgrade pre kancelárie, školy a pod.

 

Využitie dizajnového skla v domácnostiach je veľmi podobné ako v komerčných priestoroch. Výborne slúži nielen v podobe štýlových priečok, ale aj ako vhodný interiérový doplnok kuchýň a kúpeľní. Jedným z najmodernejších trendov je využitie dizajnového skla ako kuchynskej zásteny. Nielen, že sa sklo ľahko čistí a udržiava, ale vďaka tomu, že ide o neporézny materiál, môže pomôcť s bojom proti mikróbom a baktériam z potravinárskych výrobkov. Okrem toho je odolné voči vysokým teplotám a tak nehrozí žiadne prasknutie alebo poškodenie. Svoje využitie dnes nachádza aj v kúpeľniach, kde preberá miesto v priestoroch, kde sa zvykla používať dlažba.

TIP: Bezpečnostné sklo: typy a rozdiely

 

 

A ako také dizajnové sklo u nás v INGENIO vzniká?

  1. krok – Výrobca začína s vrstvou skla, ktoré bolo vyrezané podľa špecifikácií zákazníka.
  2. krok – Následne sa musí sklo dôkladne vyčistiť, aby sa zabezpečilo, že pri potlači nenastanú v dizajne nesúmernosti.
  3. krok – Digitálna potlač sa aplikuje na sklo, zvyčajne vo viacerých vrstvách.
  4. krok – V závislosti od výrobného procesu môže byť sklo prenesené do veľkej pece, kde sa dizajn „zapečie“ na sklo a zabezpečí tak správnu priľnavosť.

 

Share this post

Pridaj komentár